4 Nisan 2012 Çarşamba

Ruhumuzun Huzuru İçin..

BU aralar içim çok sıkılıyor.. Hiç bir şeye yetemiyormuşum hissi.. Kimseyle görüşemiyorum.. Eve çok geç geliyorum.. Kızımla fazla ilgelenemiyorum.. Yapmam gerekenler.. yarım kalanlar.. falanlarr.. filanlarr.. Ama her zaman halime binlerce şükür ELHAMDÜLİLLAH diyorum..Rabbim Hayırlara çıkarsın..Bir an önce toparlanmayı diliyorum..
Biraz Ruhumuzu temizleyelim..besleyelim.. 

Peygamberimiz (s.a.v) Hz.Ali ye şöyle dedi:

Ya Ali Beş Şeyi Yapmadan Yatma !

1- Kuranın hepsini okumadan yatma,

2- Dört bin dirhem sadaka vermeden yatma,

3- Kabe yi ziyaret etmeden yatma,

4- Cennette yerini hazırlamadan yatma,
5- Küs olduğun biriyle barışmadan yatma,

Hz. Ali (R.A) bu nasıl olur ya RASULALLAH dedi..?

Peygamberimiz (s.a.v) şöyle buyurdu;

Bilmiyor musun ki ;

1- (3 kere) İhlas Suresi Kuranın hepsine eşittir.

2- (4 kere) Fatiha Suresi 4.000 dirheme eşittir.

3- (10 kere) Lailahe İllallahu Vahdehu La Şerikeleh * Lehül Mülkü Ve Lehül Hamdü Yuhyi Ve Yümiyt * Ve Hüve Ala Külli Şey’in Kadiyr * demende KABE'yi ziyarete eşittir.

4- (10 kere) La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Aziym * demen cennette yerini hazırlamana vesiledir.

5- (10 kere) Estağfirullah El Aziym Ellezi Lailahe İlla Hu El Hayyul Kayyum Ve Etübü İleyh demen dargın ve husumetli olduğun insanlarla barışmış derecesinde ecre vesiledir... (Tirmizİ)


Ben Bu Yazıyı Sizinle Paylaştım...Sizlerde Paylaşarak Daha Çok Kişinin Okumasına Vesile Olur Musunuz....? PAYLAŞANLARDAN, PAYLAŞMAK İSTEYİP DE İMKANI OLMAYANLARDAN DA ALLAH Razı Olsun...Hayırlı Geceler .. Sevgiyle..

2 yorum:

 1. Ben bu sureleri daha önceden bildiğim, Kabeye gittiğim ve dua etmenin huzuruna inandığım için paylaştım canım... Teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok sevindim kabeye gitmişsin ne kadar sanşlısın Allah kabul etsin, Rabbim bizlerede nasip etsin inşallah..ne kadar çok kişi okursa o kadar çok mutlu oluyorum :))
   sevgiler ..

   Sil